آخرین اخبار
خانه | معرفی اساتید | آیت الله کاظم صدیقی

آیت الله کاظم صدیقی

آیت الله کاظم صدیقی

آیت الله کاظم صدیقی

آیت الله کاظم صدیقی در سال ۱۳۳۰ در خانواده‌ای مذهبی در شهرستان ابهر به دنیا آمد. در سال ۱۳۴۲ همزمان با نهضت امام خمینی(ره) به قم رفت و در مدرسه علمیه حقانی تحصیلات دینی را آغاز کرد. دروس مقدمات را در محضر آیات عظام خزعلی، جنتی، حسن زاده آملی، حائری تهرانی، شهید مفتح، محمدی گیلانی و حرم پناهی به پایان رساند و دروس سطح را از محضر آیات احمدی میانجی، مشکینی، محمدی گیلانی استفاده کرد.
ایشان خارج فقه و اصول را از محضر آیات شیخ مرتضی حائری یزدی، شبیری زنجانی و وحید خراسانی بهره برد و فلسفه اسلامی را نزد آیات جوادی آملی، مصباح یزدی و انصاری شیرازی تلمذ کرد و فلسفه غرب را نزد شهید بهشتی و حجت‌الاسلام دکتر احمدی فرا گرفت. همچنین از محضر بزرگانی مانند آیات عظام بهاءالدینی، بهجت، کشمیری و دیگر بزرگان، بهره‌های معنوی فراوان برده است.
آیت الله کاظم صدیقی از همان نخستین سال‌های طلبگی به امور تبلیغی اهتمام ویژه‌ای داشت و در تهران و سایر شهرهای کشور، فعالیت‌های گسترده تبلیغی دارد. در همین راستا سفرهای زیادی به کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی داشته و در راه بسط و گسترش معارف اهل بیت(ع) تلاش فراوانی داشته است.
بعد از پیروزی انقلاب با اصرار مرحوم آیت الله شهید قدوسی، در قوه قضائیه مشغول به کار شد و تا کنون در دستگاه قضائی کشور فعالیت می‌کند.
در سال ۱۳۸۳، حوزه علمیه امام خمینی(ره) را در تهران (در محله ازگل) پایه گذاری کرد و در سال ۱۳۸۸از سوی رهبر فرزانه انقلاب به عنوان امام جمعه موقت تهران منصوب شد. ایشان پس از ارتحال ملکتوی حضرت آیت الله خزعلی به عنوان مسئول بنیاد غدیر از سوی رهبر معظم انقلاب منصوب شدند.

Print Friendly, PDF & Email
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۱۹ | کد : 98

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

یازده − یازده =