خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه | بایگانی | 1397 | افراد جاهل، ساده و اهل دنیا بیش‌تر از سایرین دچار انحراف می‌شوند/ کسانی که به انقلاب خیانت کنند، عاقبت به خیر نمی‌شوند/ تدریس کتب ترجمه شده غربی در دانشگاه‌های کشور کوتاهی حوزه و دانشگاه در تدوین کتب اسلامی را می رساند

افراد جاهل، ساده و اهل دنیا بیش‌تر از سایرین دچار انحراف می‌شوند/ کسانی که به انقلاب خیانت کنند، عاقبت به خیر نمی‌شوند/ تدریس کتب ترجمه شده غربی در دانشگاه‌های کشور کوتاهی حوزه و دانشگاه در تدوین کتب اسلامی را می رساند

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی، ۳۱ تیرماه در نهمین شب از برنامه طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدایی دینی، با اشاره به بحث انحراف در موضوعات مختلف، گفت: انحراف از ابتدا در ادیان مختلف الهی بوده است و معمولا کسانی افراد جامعه را به انحراف می‌کشانند که دارای سطح سواد بالایی باشند.

وی با تأکید بر اینکه افراد جاهل، ساده و اهل دنیا بیش‌تر از سایرین دچار انحراف می‌شوند، عنوان کرد: انحراف در امور اعتقادی، سیاسی و اقتصادی  وجود دارد، اما شاهدیم اسلام کامل‌ترین دین و قرآن‌کریم نیز کامل‌ترین کتاب است و تاکنون کسی موفق نشده این دین و کتاب را تحریف کند.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه با اشاره به ویژگی‌های یک فرد انقلابی، بیان کرد: یک انسان انقلابی مبتکر و متفکر است و اجازه نمی‌دهد دیگران برای او تصمیم بگیرند و برای کسب تکلیف در انجام امور به‌‌دنبال کدخدا نیست.

حجت الاسلام آقاتهرانی ادامه داد: کسانی که به انقلاب خیانت کنند، عاقبت به خیر نمی‌شوند و مسؤولان باید بدانند که اگر در برابر استکبار عقب‌نشینی کنند؛ آن‌ها دو قدم به جلو می‌آیند، بنابراین باید به این مسئله توجه کنند که اسلام انقلابی؛ اسلامی مقاوم، اهل تلاش و راست‌گو است.

کارشناس دینی با بیان اینکه اسلام آمریکایی دین را از سیاست جدا می‌داند، گفت: اگر دین از سیاست جدا شود، آن‌گاه سیاستمداران به خود اجازه می‌دهند اخلاق را زیر پا بگذارند و برای رسیدن به هدف به دروغ متوسل شوند.

وی با انتقاد از تدریس کتب ترجمه شده غربی در دانشگاه‌های سراسر کشور، تصریح کرد: این مسئله متوجه کوتاهی حوزه و دانشگاه در تدوین کتب اسلامی است و بایستی با همکاری حوزه و دانشگاه این موضوع محقق شود.

آقاتهرانی در پایان گفت: برخی فکر می‌کنند اسلام مربوط به مسائل جزئی مانند احکام است، اما این تفکر سکولاریسم است و غربی‌ها به‌دنبال کم‌رنگ کردن مسائل دینی در جامعه هستند زیرا به ضرر آن‌هاست.

 

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هفده =