خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه | بایگانی | 1397 | توحید و اجتناب از طاغوت دو رسالت مهم امت رسول الله(ص) است/ دشمن تاب تفکر انقلاب اسلامی را ندارد/ شرایط امروز کشور بحرانی و خطرناک نیست اما حساس است

توحید و اجتناب از طاغوت دو رسالت مهم امت رسول الله(ص) است/ دشمن تاب تفکر انقلاب اسلامی را ندارد/ شرایط امروز کشور بحرانی و خطرناک نیست اما حساس است

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی، معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، ۲۷ تیرماه، در پنجمین شب از سلسله نشست های بیست و پنجمین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی، با تبریک ایام الله فرخنده دهه کرامت، از اهتمام نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری به برگزاری این نشست های معرفتی تشکر کرد و گفت: اجر و پاداش واقعی برگزاری این نشست ها را خداوند متعال می دهد و از غیر او ساخته نیست.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با تأکید بر اینکه باید قدر برگزاری این نشست‌های دینی را بدانیم، افزود: بهترین عمل از نظر اهل بیت(ع) این است که انسان مدام و مستمر به معرفت دینی خود بیافزاید که این مهم با برگزاری چنین نشست هایی محقق خواهد شد.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم، توحید و اجتناب از طاغوت را دو رسالت مهم امت رسول الله(ص) برشمرد و ادامه داد: توحید تنها این نیست که بگوییم خدا یکی است؛ توحید یعنی اینکه در همه ابعاد زندگی یک جامعه اسلامی تنها حکم خداوند متعال جاری و ساری باشد و این امر زمانی محقق می شود که طاغوت در کار نباشد.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه انبیاء الهی تنها مردم را به توحید دعوت نمی کردند بلکه در کنار دعوت به خداپرستی، با طاغوت هم مبارزه می کردند، افزود: انبیاء الهی به دنبال جامعه توحیدی بودند که در آن تنها احکام خداوند حاکم باشد؛ علت دشمنی طاغوتیان با انبیاء الهی هم به خاطر همین مسأله است.

وی با بیان اینکه اگر انبیاء الهی تنها به بیان احکام شرعی دین می پرداختند، دشمنی با آنها صورت نمی گرفت، ابراز کرد: رمز دشمنی طاغوتیان با انبیاء الهی در این بود که آنها به دنبال تشکیل جامعه دینی بر اساس توحید و حاکمیت الله بودند؛ علت مخالفت و دشمنی با نظام اسلامی هم در همین است.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی یک فرهنگ و زندگی جدیدی را بر جامعه حاکم کرده که دشمن از آن واهمه دارد، ابراز کرد: دشمنی برای آن نیست که فردی رفته و فرد دیگری آمده است؛ دشمنی برای آن است که فرهنگی مبتنی بر توحید بر انقلاب اسلامی حاکم شده و به یقین این دشمنی ها پایان پذیر نیست.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه دشمن تاب تفکر انقلاب اسلامی را ندارد، ادامه داد: دشمن همیشه به دنبال سلطه بر انقلاب اسلامی بوده و هست و از اینکه ایران زیر بار زور نمی رود، آشفته است.

وی با اشاره به شرایط امروز کشور خاطرنشان کرد: شرایط امروز کشور بحرانی و خطرناک نیست اما حساس است؛ باید با تحلیل درست اوضاع، واقع بینانه رفتار دشمن را بررسی کنیم و در نهایت تصمیم درست را بگیریم.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با تشریح مهمترین رسالت امروز این قشر از جامعه خاطرنشان کرد: نباید تنها به بیان نقاط ضعف بپردازیم چراکه ایجاد یأس و ناامیدی در بین مردم در این برهه از زمان خطایی نابخشودگی است.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه گل و بلبل نشان دادن اوضاع امروز کشور هم رضایت کاذب است، ابراز کرد: مهمترین رسالت امروز ما بیان واقعیت ها و تزریق روحیه امید به مردم است.

وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام است، ادامه داد: شرایط امروز کشور، زمان تسویه حساب های حزبی و گروهی نیست؛ مواظب باشیم در زمین دشمن بازی نکنیم.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه باید ضعف های کشور بدون بزرگنمایی بیان شود، تصریح کرد: متأسفانه در سالهای گذشته آنقدر بر روی اختلاس های کشور بزرگنمایی کرده ایم که مردم فکر می کنند ریز و درشت مسؤولان کشور دزد هستند و این همان خواسته دشمن است.

وی حیات و استمرار انقلاب اسلامی را مهمترین خواسته رهبر معظم انقلاب بیان کرد و افزود: همه برنامه های دشمن برای ساقط کردن انقلاب است که به لطف الهی محقق نخواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با تشریح مهمترین برنامه های دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی در شرایط کنونی اظهار کرد: نخستین برنامه دشمن اعمال فشار اقتصادی است؛ دشمن در فشار اقتصادی به دنبال این نیست که نظام و دولت را تحت فشار قرار دهد بلکه هدفش به ستوه آوردن مردم است.

وی با تأکید بر اینکه دشمن به دنبال آن است که آستانه تحمل مردم تمام شود، گفت: اینکه امام و رهبری تأکید داشته و دارند که آمریکا و دشمنان هیچ غلطی نمی توانند بکند، تنها یک شعار نیست بلکه در عمل هم نشان داده ایم؛ سربلندی و اقتدار امروز کشور نشانگر این است که دشمن ناکارآمد بوده و نتوانسته کاری انجام دهد.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، نفس حضور سرزنده انقلاب را نشانه ضعف دشمن دانست و ادامه داد: روحیه مردم باید بالا باشد؛ نباید از تحریم دشمن بترسیم، تحریم دیگر نتیجه نمی دهد و دشمن هم به خوبی می داند.

وی عزم راسخ مسؤولان در شرایط کنونی برای رفع مشکلات را یک شرط اساسی بیان کرد و افزود: به یقین ظرفیتهای بالای نظام برای مقابله با فشارهای دشمن بسیار است؛ باید این ظرفیتها را بشناسیم و از آنها نهایت استفاده را ببریم.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با تأکید بر اینکه باید مسؤولان با شجاعت در میدان عمل باشند، اظهار کرد: باید پیام اقتدار نظام اسلامی از سوی مسؤولان به جهان مخابره شود.

وی کوتاه آمدن در مقابل دشمن را خطایی بزرگ دانست و گفت: دشمن به دنبال تسلیم شدن نظام اسلامی است؛ برجام نشان داد که دشمن به هیچ چیزی راضی نیست و تنها نابودی نظام را می خواهد.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، فشار روانی را دومین برنامه دشمن برای نابودی نظام اسلام در شرایط کنونی بیان کرد و ادامه داد: دشمن می خواهد نقاط قوت انقلاب را به نقاط چالش برانگیز تبدیل کند؛ نقش روحانیت در این برهه از زمان در راستای آگاه سازی مردم غیرقابل انکار است.

وی با تأکید بر اینکه دانش هسته ای یکی از مؤلفه های اقتدار نظام است و دشمن هم می داند انقلاب به دنبال بمب هسته ای نیست، افزود: دشمن می خواهد کاری کند که مردم از انرژی هسته ای دست بردارند.

وی تولید موشک را یکی دیگر از نقاط قوت نظام برشمرد و تصریح کرد: همه انبارهای موشکی امروز کشور تولید داخلی است و از این جهت به خود می بالیم؛ دشمن نمی تواند ایران مقتدر را ببیند و به شدت در حال توطئه است.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، مهمترین هدف دشمن از طراحی داعش را نابودی ایران دانست و افزود: اگر در سوریه و عراق نمی جنگیدیم، امروز باید در شهرهای ایران از داعش پذیرایی می کردیم؛ کشاندن جنگ به خارج از مرزها تیزهوشی نظام را می رساند.

وی با بیان اینکه دشمن می خواهد نقاط قوت را به نقط ضعف نظام تبدیل کند، خاطرنشان کرد: فشار عملی، سومین برنامه دشمن برای فشار به انقلاب اسلامی در شرایط کنونی است؛ دشمن می خواهد از مطالبات به حق مردم به نفع خود بهره برداری کند.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، ارتباط تنگاتنگ مردم با مسؤولان را در شرایط کنونی ضروری دانست و تصریح کرد: متأسفانه این روحیه در بین مسؤولان و دولتمردان کمرنگ است؛ باید به درد دل های مردم گوش دهند و در راستای رفع مشکلات آنها اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم نیز باید مراقب باشند دشمن موج سواری نکند، گفت: دشمن به دنبال سو استفاده از اجتماعات به حق مردمی است؛ ایجاد اغتشاش مهمترین هدف دشمن است که می طلبد مردم آگاه باشند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + شانزده =