آخرین اخبار
خانه | طرح ها | طرح سال 1396 | صوت و تصویر جلسات 96 | آیة الله کاظم صدیقی | مسؤولان به وعده‌های خود عمل کنند/کارها نباید به دست نا اهلان بیفتد

آیت‌الله کاظم صدیقی:

مسؤولان به وعده‌های خود عمل کنند/کارها نباید به دست نا اهلان بیفتد

امام‌جمعه موقت تهران گفت: خلف وعده با همه حرام است، مسؤولان، رئیس‌جمهور و… اگر هر وعده‌ای به مردم داده‌اند باید به آن عمل کنند، خلف وعده از اساس تعهدات انسانی خارج است.

آیت‌الله کاظم صدیقی در دوازدهمین شب از طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی در مصلی امام خمینی شهرکرد، اظهار کرد: خداوند امانت را بر عهده بشر گذاشته تا به دست اهل آن برسد، در امانت‌داری نیز همین‌گونه است و باید امانت به دست صاحب آن بازگردانده شود.

وی با اشاره به اینکه خلف وعده حرام است، اگر با کسی قراری گذاشته شود حتی اگر کفار و دشمنان باشند باید به وعده خود عمل کنیم، این تعهد احترام دارد و باید به تعهدات خود عمل کنیم، افزود: مسؤولان، رئیس‌جمهور و… اگر هر وعده‌ای به مردم داده‌اند باید به آن عمل کنند، خلف وعده از اساس تعهدات انسانی خارج است.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه حق دیگری که بسیار به آن تأکید شده است حق پدر و مادر و نیکی به آن‌ها است، اضافه کرد: اگر پدر و مادر کافر باشند، ظالم باشند و خصلت‌های بد دیگری داشته باشند فرزندان حق جسارت به آن‌ها را ندارند، باید حریم پدر و مادر حفظ شود.

صدیقی خاطرنشان کرد: نباید بنشینیم و ببینیم که کارها به دست نا اهلان بیفتد و مسؤولیت‌ها به دست رانت‌خواران سپرده شود، نباید بگذاریم دزدها و رشوه‌خوارها بر سر امور باشند چراکه این مسؤولیت‌ها متعلق به حکومت است و حکومت برای خداوند است.

وی عنوان داشت: خداوند مسئله ولایت را از روز اول محک و معیاری برای تشخیص خوب از بد مشخص کرد، کسانی که ولایت‌پذیر نیستند با ولی‌فقیه مشکل ندارند بلکه با خدا مشکل دارند و برای خداوند جایگزین قائل می‌شوند.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه در دنیای غرب خدا را از زندگی محو کرده‌اند و حکومت خدا را نهی می‌کنند، تأکید کرد: اینکه بعضاً گفته می‌شود دین یک وظیفه شخصی است کار شیطان است.

Print Friendly, PDF & Email
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۶ | کد : 7797

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

پانزده − 2 =