آخرین اخبار
خانه | معرفی اساتید | حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه

حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه

حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه

حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه

عبدالحسین خسروپناه متولد ۱۳۴۵ در شهرستان دزفول، دروس حوزوی را در کنار دروس متوسطه(رشته تجربی) در سال ۱۳۶۲ آغاز کرد و به مدت شش سال در سال ۱۳۶۸شمسی در مقطع سطح سوم حوزه علمیه فارغ‌ التحصیل شد. علاوه بر دروس متعارف حوزه علمیه قم، کتاب‌های دیگر ادبى و فقهى و اصولى و فلسفی از جمله شرح نظام، شرح مطول، شرایع الاسلام، حلقات شهید صدر، قوانین و فلسفتنا را در مدرسه‌های علمیه آیت الله معزی و آیت الله نبوی و آیت الله قاضی در شهرستان دزفول و نیز تابستان‌ها در حوزه‌های علمیه طزرجان یزد و قم فرا گرفت و از محضر استادان برجسته‌ حوزه‌های علمیه، همچون: آیات مکرم آقایان حاج شیخ محمدکاظم مدرسیان، حاج سید مجدالدین قاضى دزفولی، حاج شیخ مدرس افغانی، حاج شیخ وجدانی، حاج شیخ کاظم تدین نژاد، حاج شیخ کاظم سبط الشیخ و حاج شیخ محسن اراکی بهره فراوان برد.
در سال ۱۳۶۸ دروس خارج فقه و اصول را در حوزه علمیه قم محضر استادانی همچون حضرات: آیت الله وحید خراسانی، آیت الله فاضل لنکرانى، آیت الله جعفر سبحانی، آیت الله ناصر مکارم شیرازی  بهره برد. تحصیل دروس تخصصى کلام اسلامى را در کنار دروس خارج فقه و اصول در سال ۱۳۷۰ شمسی آغاز کرده و در سال ۱۳۷۴ در مقطع دکتراى کلام اسلامى با رتبه اول از مؤسسه امام صادق (علیه‌السلام) فارغ التحصیل شد و پایان نامه خود را با عنوان انتظارات بشر از دین به اتمام رساند.
تحصیل تفسیر قرآن و فلسفه و عرفان و بهره‌مندی از محضر استادانی همچون، آیت‌الله تدین‏نژاد، آیت‌الله حسن‏زاده آملی، آیت‌الله جوادى آملی، آیت‌الله مصباح یزدی، آیت‌الله سبحانى و آیت‌الله انصارى شیرازى، یکی دیگر از بخش‌های تحصیلی‌ او به شمار می‌آید که از سال ۱۳۶۴شمسی تا سال ۱۳۸۵ ادامه داشته است. آثار بسیاری از استاد تا کنون چاپ و نشر شده است.
از سال ۱۳۷۴ تا کنون، در کنگره‏ها و همایش‏هاى علمى داخلی و بین المللی شرکت جسته و مقالات داراى امتیاز خود را قرائت کند. او در کشورهای عربستان، انگلستان، عراق، امارات، قطر، چین، روسیه، ترکیه، گرجستان، مالزی، پاکستان، هندوستان، لبنان و سوریه سخنرانی‌های متعدد داشته است.

Print Friendly, PDF & Email
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ | کد : 4051

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

هفده − 3 =