آخرین اخبار
خانه | معرفی اساتید | حجت الاسلام والمسلمین دکتر مرتضی آقاتهرانی

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مرتضی آقاتهرانی

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مرتضی آقاتهرانی

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مرتضی آقاتهرانی

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی در سال ۱۳۳۶ در شهر تیران از استان اصفهان به دنیا آمد و علاوه بر تحصیلات حوزوی دارای مدرک کارشناسی ارشد فلسفه،حقوق و عرفان می باشد.
حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی نماینده تهران در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی، امام جمعه سابق مسجدی در شهر نیویورک و از شاگردان نزدیک مصباح یزدی است که با گرفتن عنوان معلم اخلاق کابینهٔ محمود احمدی‌نژاد نامش بیشتر بر سر زبان‌ها آورده شد. او سابقه تحصیل در مدرسه حقانی را نیز دارد.
او فارغ‌التحصیل موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی و از شاگردان نزدیک مصباح یزدی و از وعاظ معروف است و در مجموع ۹٫۵ سال در آمریکا و کانادا زندگی کرده است.
سوابق و فعالیت ها :
او مسئولیت امامت جمعه و اداره مؤسسه اسلامی نیویورک را هم به عهده داشت. با اخذ مدرک دکترای فلسفه عرفان، کار درسی اش در آنجا تمام شد و به قم بازگشت و واحد تربیت مربی اخلاق را در مؤسسه امام خمینی به‌راه‌انداخت و به تألیف نیز پرداخت. در سال ۱۳۸۴ به دعوت ریاست جمهوری اسلامی ایران و به امر اساتید خود معلم اخلاق هیأت دولت شد. در سال ۱۳۸۶ ضمن مشورت با اساتید خود به ویژه آیت الله بهجت در انتخابات مجلس شرکت کرد و به نمایندگی تهران برگزیده شد.

Print Friendly, PDF & Email
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۲۷ | کد : 118

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

2 × 5 =