آخرین اخبار
خانه | معرفی اساتید | حجت الاسلام والسملیمن دکتر ناصر رفیعی محمدی

حجت الاسلام والسملیمن دکتر ناصر رفیعی محمدی

حجت الاسلام والمسلمین دکتر ناصر رفیعی محمدیناصررفیعی محمدی در سال ۱۳۴۴ در شهر مقدس قم درخانواده‌ای مذهبی متولد شد.  در سال های انقلاب شکوه‌مند اسلامی در جنبش دانش آموزی وجلسات مذهبی سیاسی با پخش اعلامیه وشرکت در تظاهرات در حد وسع واقتضای سن نوجوانی شرکت داشت. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با حزب جمهوری اسلامی شاخه دانش آموزی همکاری می‌نمود. درسال ۱۳۶۲ با اخذ دیپلم وارد حوزه مقدسه قم شد. طی ۵ سال دوره سطح را تا پایان کفایه به اتمام رسانده کلیه امتحانات ان را با موفقیت گذرانده است. دروس سطح را نزد اساتیدی چون آیات عظام وجدانی فخر، اعتمادی، پایانی، دوزدوزانی، صلواتی، راستی، کاشانی و ستوده تلمذ نمود. از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۳ در دروس خارج آیات عظام فاضل لنکرانی، مظاهری وصانعی شرکت داشت.
همچنین ضمن گذراندن دروس اصلی حوزه دروس جنبی را نیز نزد اساتید متعددی از جمله فلسفه (نهایه الحکمه) نزد استاد آیت الله صالحی مازندرانی (ره) علوم قرآن نزد آیت الله معرفت، شرح تجرید نزد آیت الله استادی، تفسیر نزد آیت الله جوادی، رجال نزد آیت الله سبحانی تلمذ نمود.
درسالهایی که به دروس حوزه مشغول بود موفق به اخذ لیسانس الهیات از دانشکده باقر العلوم وفوق لیسانس از دانشگاه قم گردیده ودر سال ۱۳۷۳ با قبولی در آزمون دکتری در رشته علوم قرآن وحدیث در تهران مشغول تحصیل در این دوره شد. سال ۱۳۷۷ بادفاع از رساله موفق به اخذ دکتری با رتبه عالی گردید. استاد در طول سالیان متمادی به امر تبلیغ دین در داخل و خارج از کشور پرداخت و در این زمینه آثار، مقالات و مجموعه سخنرانی های متعددی از ایشان موجود است.

Print Friendly, PDF & Email
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۱۲ | کد : 1140