خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه | بایگانی | 1397 | اعتدال در زندگی اقتصادی ویژگی مومن انقلابی است/ اشرافی گری جنبه منفی ثروت اندوزی است و با ثروت مشروع و حلال متفاوت است

اعتدال در زندگی اقتصادی ویژگی مومن انقلابی است/ اشرافی گری جنبه منفی ثروت اندوزی است و با ثروت مشروع و حلال متفاوت است

حجت الاسلام ناصر رفیعی، عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه،  ۱۴ مرداد در شب بیست و سوم از سلسله نشست های طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی که در مهدیه مصلی شهرکرد برگزار شد، گفت: در دین اسلام نسبت به مال و ثروت ۲ نگاه وجود دارد که یک نگاه ثروت اندوزی را مذمت می کند و نگاه دیگر ثروت را زمینه پیشرفت و آبادانی می داند.

وی در ادامه افزود: اشرافی گری جنبه منفی ثروت اندوزی است و با ثروت مشروع و حلال متفاوت است.

حجت الاسلام رفیعی با اشاره به معراج پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلّم)، تصریح کرد: روایت شده حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلّم) در شب معراج خود در جهنم سه دسته از افراد را با عذاب سنگین مشاهده کرد که این افراد محتکران، افراد دائم الخمر و افرادی هستند که زمینه فحشا را در جامعه فراهم می کنند.

این کارشناس مسائل دینی بی توجهی به محرومان را از ویژگی های اشرافی گری برشمرد و گفت: فساد اخلافی، کسب مال از راه غیر مشروع و ایجاد اختلال در اقتصاد از دیگر ویژگی های اشرافی گری است.

حجت الاسلام رفیعی در ادامه عوامل آشفتگی های اقتصاد کشور را سه دسته اعلام کرد و افزود: عامل خارجی، ناکارآمدی دولت و تعدادی از بدنه مردم که به احتکار کالا می پردازند از جمله این عوامل هستند.

وی با تاکید بر مقابله با عوامل اخلالگر در اقتصاد کشور، خاطرنشان کرد: این انقلاب و نظام براحتی بدست نیامده و بیش از ۳۰۰ هزار شهید جان خود در این راه نثار کردند از همین رو باید در حفظ و صیانت از نظام بیش از پیش تلاش کرد.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 3 =