آخرین اخبار
خانه | معرفی اساتید | آیت الله سید احمد خاتمی

آیت الله سید احمد خاتمی

آیت الله سید احمد خاتمی

آیت الله سید احمد خاتمی

سید احمد خاتمى «امام جمعه موقت تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری» در سال ۱۳۳۹ در سمنان متولد شد. پدرش مرحوم سیّد مهدى مردى بسیار متدیّن بود و در میان اقوام، معروف به تقوی و غیرت دینی بود وی در سال ۱۳۶۴ از دنیا رفت.
سید احمد خاتمی در سال ۱۳۵۱ تحصیل علوم حوزوی را در مدرسه علمیه صادقیه سمنان آغاز کرد و به مدت دو سال در آنجا دروس مقدماتی را نزد اساتید آن حوزه به پایان برد و در سال ۱۳۵۴ به حوزه علمیه قم هجرت کرد و سپس دروس سطح را از اساتید بزرگ حوزه همانند مرحوم آیت الله ستوده، آیت الله اشتهاردی، آیت الله خزعلی و… به پایان برد. سپس در درس خارج حضرات آیات شیخ جواد تبریزی، محمد فاضل لنکرانی، میرزا هاشم آملی، وحید خراسانی، شبیری زنجانی و… شرکت کرده و به مدت هفده سال در درس خارج فقه و اصول این حضرات شرکت نمود.
در فلسفه و کلام از حضرات آیات: شیخ یحیی انصاری شیرازی، حسن‌زاده آملی، جوادی آملی، ابراهیم امینی بهره برده است. در تفسیر از حضرت آیت الله مشکینی، ایت الله خزعلی بهره‌مند شده است و در درس نهج البلاغه از آیت الله حسین نوری همدانی بهره برده است او از درس فلسفی «شناخت» از محضر شهید آیت الله مطهری بهره‌مند شده است و در فن خطابه از خطیب گرانقدر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای فلسفی استفاده نموده است. وی دارای تألیفات فراوانی در زمینه‌های مختلف می‌باشد.

Print Friendly, PDF & Email
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ | کد : 1074