آخرین اخبار
خانه | طرح ها | 1394 | درباره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی ۱۳۹۴

درباره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی ۱۳۹۴

بسمه‌تعالی

خداوند بزرگ را شاکریم که توفیق عنایت فرمود بیست و دومین دوره «طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی» جهت مبارزه با تهاجم فرهنگی را در سال «همدلی و همزبانی دولت و ملت» به اجرا درآوریم.
امروز جامعه ما بیش از هر زمان دیگر نیاز به آموزه‌های دینی و اعتقادی در پرتو انوار آیات قرآن کریم و روایات معصومین سلام‌الله علیهم اجمعین دارد تا از فوج فتنه‌ها و فریب‌های فکری و فرهنگی زمانه و غبارهای روزگار رهایی یافته، در هوای پاک و فضای فرحناک فرهنگ و تمدن اسلامی تنفس کند و در راستای صیانت و حفاظت از اصول و مبانی معرفتی خود، آگاهانه و عالمانه گام بردارد. به همین منظور همه‌ساله باتدبیر و پیگیری مستمر حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین نکونام برنامه طرح مذکور به مدت یک ماه اجرا می‌شود. سال جاری نیز با موضوع سبک زندگی اسلامی ویژه جوانان در دست اقدام قرارگرفته و استادان و اندیشمندان مدعو این اولویت و ضرورت فرهنگی امروز جامعه را از منظر اسلام مورد کنکاش قرار خواهند داد. موضوع مطرح در برنامه امسال که «جوان و سبک زندگی اسلامی» است را از دو منظر بررسی می‌کنیم. در بخش اول سخنرانان محترم، آنچه را برای جوانان و مسائل پیرامون آن لازم است تحلیل و بررسی خواهند کرد و در بخش دیگر میهمانان عزیز، پاسخگوی پرسش‌های معلمان، استادان، سررشته‌داران تعلیم و تربیت و سکان‌داران فرهنگ و اولیاء امر خواهند بود تا روش‌های رشد و ارتقاء همه‌جانبه نسل فعال و پویا و پرانرژی جوان موردتوجه متولیان قرار گیرد. امید آنکه در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر عجل الله تعالی فرجه و رهبری‌های خردمندانه مقام معظم رهبری بتوانیم گام مؤثری در ترویج معارف الهی و تبلیغ فرهنگ قرآن و اهل‌بیت علیهم‌السلام برداریم. لازم است از حضور استادان و اندیشمندان محترم که دعوت طرح را اجابت نمودند و همچنین از عوامل اجرایی و همه‌ی اقشار، به‌ویژه جوانان عزیز که حضور پرشکوهی خواهند داشت تقدیر و تشکر نماییم.
قابل‌ذکر است که از مباحث سال‌های قبل ۲۶ جلد کتاب به نام تقویت مبانی اعتقادی به چاپ رسیده و سه جلد دیگر هم مراحل پایانی چاپ را می‌گذراند، مباحث سال جاری نیز منتشر خواهد شد. ان‌شاءالله

دبیرخانه طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی واقع در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهرکرد

baner

Print Friendly, PDF & Email
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۵/۰۱ | کد : 1059