خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه | بایگانی | 1397 | انسان در پرتو تقوا و توکل به تمام سعادت ها و خیرات دنیا و آخرت می رسد/ بن بست اقتصادی؛ امتحان الهی برای مردم

انسان در پرتو تقوا و توکل به تمام سعادت ها و خیرات دنیا و آخرت می رسد/ بن بست اقتصادی؛ امتحان الهی برای مردم

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدباقر حیدری کاشانی، کارشناس مباحث فرهنگ مهدوی، نهم مردادماه در هجدهمین شب از طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی که در مهدیه مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به آیه دوم و سوم سوره مبارکه طلاق، پیام این آیات را دو معادله تقوا و توکل خواند و گفت: انسان در پرتو تقوا و توکل می تواند به تمام سعادت ها و خیرات دنیا و آخرت برسد.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: اگر جامعه ایمانی به بن بست رسید، باید بررسی کند در چه مرحله ای از ایمان به خدا دور شده است.

وی با اشاره به اسراف در مصرف نان در جامعه تصریح کرد: ایران رتبه چهارم را در ضایعات نان دارد و مقام معظم رهبری بارها درباره تغییر الگوی مصرف تذکر داده اند.

به گفته وی، مردم در استان تهران سالانه ۱۶۰هزار تن گندم و نان را به صورت ضایعات دور می ریزند.

حجت الاسلام حیدری کاشانی بیان داشت: دور ریز نان در ایران، ضربه سختی است که به اقتصاد و کشاورزی وارد می شود و باید در این زمینه الگوی مصرف را مد نظر گرفت.

این کارشناس علوم دینی افزود: بن بست کشیدن اقتصاد جامعه یک امتحان و آزمایش است تا با تغییر الگوی مصرف از اسراف و دور ریزی جلوگیری کرد.

وی گفت: به دلیل برخی از سوء مدیریت ها، چند دلال وارد بازار می شوند و احتکار می کنند، ولی باید با تمام وجود با تاکید بر معارف اسلامی مدیران ضعیف کنار بروند و مفسدان اقتصادی نیز محاکمه شوند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =