خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه | بایگانی | 1397 | حزن و فنا از آثار دل‌بستن به معبودهای دنیوی است/ تمامی انزارها در قرآن کریم به پرستش غیر از خدا و تمامی بشارت‌ها به توحید و خداپرستی برمی‌گردد

حزن و فنا از آثار دل‌بستن به معبودهای دنیوی است/ تمامی انزارها در قرآن کریم به پرستش غیر از خدا و تمامی بشارت‌ها به توحید و خداپرستی برمی‌گردد

آیت الله سید محمدمهدی میرباقری، ۵ مردادماه در چهاردهمین شب از برنامه طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدایی دینی در مصلای امام خمینی شهرکرد، با اشاره به اینکه انس و جن نقشه‌هایی برای نابودی راه پیامبر اکرم (ص) دارند، گفت: خدای متعال راه‌های مقابله با این نقشه‌ها را در قرآن کریم به ما تعلیم داده است.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم با بیان اینکه تمامی آیات قرآن دارای حکمت و استحکام است، افزود: پیامبر اکرم(ص) در تمامی آیات قرآن مردم را از عبادت غیر از خدا نفی کرده است.

وی با اشاره به اینکه تمامی انزارها در قرآن کریم به پرستش غیر از خدا و تمامی بشارت‌ها به توحید و خداپرستی برمی‌گردد، اضافه کرد: انسان‌ها در اصل عبادت مختار نیستند ولی در اختیار معبود آزادانه عمل می‌کنند.

آیت الله میرباقری دعوت‌های زیادی از طرف شیاطین در دنیا وجود دارد، ادامه داد: انسان باید در خلوتی، معبودهای خود را با یکدیگر مقایسه کند.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم با اشاره به اینکه دل‌بستگی به معبودهای دنیوی حزن و فنا را در پی دارد، گفت: اگر پرده‌ها کنار رود انسان می‌تواند قدرت خداوند را ببیند؛ تمامی حقایق در دست خداوند است و همه به او نیازمند هستند.

وی با بیان اینکه تمامی کائنات با قدرت خداوند در حال حرکت هستند، افزود: تکیه کردن به معبودی به جز خداوند جهنم را در پی دارد.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =