طرح تقویت مبانی فکری و اعتقادیگزارش طرح - طرح تقویت مبانی فکری و اعتقادی

بسمه‌تعالی

با عنایت حضرت حق‌تعالی و توجهات حضرت ولی‌عصر ارواحنافداه و با ابتکار حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌آقای نکونام برنامه فرهنگی طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی جهت مبارزه با تهاجم فرهنگی از سال ۱۳۷۱ از شهر سامان شروع شد و با حضور شخصیت‌های ارزشمند حوزوی مانند حضرات آیات عظام و حجج‌اسلام، جعفر سبحانی، محمدتقی مصباح یزدی، ابراهیم امینی، طاهری خرم‌آبادی، رضا استادی، سید احمد خاتمی، خرازی، حسینی بوشهری، دکتر احمد بهشتی، جعفر خوشنویس، سید محمد غروی و هادوی تهرانی اولین سال این برنامه با موضوع مسائل اعتقادی و خانواده برگزار شد و سپس هرساله با موضوعات متنوع اعتقادی و اخلاقی و اجتماعی و سیاسی و با حضور شخصیت‌های بزرگ حوزوی تاکنون به کار خود ادامه داده است. و از نکات ارزشمند این طرح تنوع موضوعات و مدعوین و حضور چشم‌گیر جوانان به‌صورت خودجوش بوده است. لازم به ذکر است این طرح پاسخی بود به ندای رهبر معظم انقلاب در مبارزه با تهاجم و شبیخون فرهنگی و بعد از برگزاری ۵ سال در شهر سامان و انتصاب حاج‌آقای نکونام به‌عنوان امامت جمعه گلپایگان مدت ۱۴ سال به‌طور مداوم در شهرستان عالم خیز گلپایگان به کار خود ادامه داده و ثمرات فرهنگی بی‌شماری از خود به ارمغان گذاشته است.

در سال ۱۳۹۰ که به امر مقام عظمای ولایت امام المسلمین حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای «حفظه الله» جناب آقای نکونام به نمایندگی معظم له در استان چهارمحال و بختیاری و امامت جمعه شهرکرد منصوب شد. این طرح باشکوه بیشتری در شهرکرد ادامه پیدا کرد و هم‌اکنون مشغول برگزاری بیست و سومین دوره این طرح ارزشمند در شهرکرد با موضوع “۱-جوان و سبک زندگی و اسلامی ۲-اسلام ناب و ضرورت و مفهوم انقلابی ماندن” می‌باشیم. که امسال از اساتید بزرگواری همچون حضرات آیات و حجج‌اسلام: راشد یزدی، حاج علی‌اکبری، مروی، حسینی قمی، دکتر رفیعی، عباس کعبی، دکتر احمد عابدی، نجم الدین طبسی، کاظم صدیقی، دکتر خسرو پناه، مسعود عالی، ماندگاری، آقاتهرانی و سید احمد خاتمی بهره می‌بریم.

از نکات قابل‌ذکر در این طرح ماندگار اولاً توجه خاص و ویژه مقام معظم رهبری به این طرح از اولین سال برگزاری تاکنون حتی در سال‌های اولیه این طرح بود. حضرت ایشان در سمینار سراسری ائمه جمعه از امامت جمعه وقت سامان حاج آقای نکونام و این طرح به نیکی یاد می‌کنند و ائمه جمعه سراسر کشور را به الگو گیری از این برنامه فرامی‌خوانند و یکی از توصیه‌های اکید معظم له هنگام انتصاب حاج‌آقای نکونام در استان چهارمحال و بختیاری تداوم همین برنامه فرهنگی در استان بوده است.

نکته بعد ماندگاری این برنامه‌ها و سخنرانی‌ها در غالب سی دی – سایت و کتاب می‌باشد.

قابل‌ذکر است تمام سخنرانی‌ها بلافاصله بعد از اتمام جلسه در سایت مخصوص طرح بنام tmechb.ir قرارگرفته که قابل دانلود و استفاده برای عموم خواهد بود.

علاوه بر این، تمام برنامه به‌صورت مکتوب جمع‌آوری‌شده است که از ثمرات این جلسات نورانی تاکنون سی‌ودو جلد کتاب در غالب طرح تقویت مبانی اعتقادی است. همچنین صداوسیما و خبرگزاری‌ها ضمن پوشش کامل طرح امکان استفاده عموم را از طریق رسانه ملی برای مردم فراهم کرده‌اند.

خداوند متعال به همه ما توفیق خدمتگزاری به مکتب اهل‌بیت و دین مقدس اسلام را عنایت فرماید و به خادمین به اسلام مخصوصاً رهبر فقیه و حکیم و بصیر انقلابی‌مان طول عمر باعزت همراه با سلامتی عنایت بفرماید.

دبیرخانه طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی

مستقر در دفتر نماینده معظم ولی‌فقیه در استان

و امام‌جمعه شهرکرد